Založ si blog

Smútok a evolúcia

A akú odpoveď poskytne evolúcia na naše spomienky, tie dávne, ale aj na tie spred pár dní? Ako vysvetľuje evolúcia, že ich máme? Aká slabosť tentokrát Evolúciu podnietila, aby „konala“? Čo naša schopnosť generovať spomienky na krásne chvíle, ktoré sme s našimi blízkymi prežili? Evolúcia dáva akú-takú odpoveď na to, kto sme — niekto tejto odpovedi verí, iní nie, evolucionisti sa však nedokážu vyjadriť k „vyšším“ ľudských prejavom a citom. Alebo také trúchlenie, smútok za našimi drahými zomretými? Ako sa naň pozerá evolúcia? Či schopnosť tancovať, maľovať, či skladať milostné verše? Proste tvoriť, abstraktne sa vedieť vyjadriť. Ako sme sa k týmto veciam z evolučného hľadiska, dostali?

Rád sa pozriem na vaše odpovede a názory v diskusii.

 

Smiley face

Jehovovi svedkovia

19.03.2019

Len pred pár dňami mi jeden pán, ktorého som stretol vo zvestovateľskej službe povedal, že sme na Slovensko dokapali po nežnej revolúcii. Nie, nie je to tak. Zopár čísel nikoho predsa nezabije viac »

Chcem spievať vo Voice

15.03.2019

Spev a hudba ma sprevádza od mala. Myslím si, že spev je to najmenej ľudské, čo sa v spoločnosti vyskytuje. Dotýka sa nebies. Akoby sme sa zaradili medzi státisíce anjelov, nádherne spievajúcich viac »

Evolučná teória diskriminuje

13.03.2019

Evolučná teória nie je na našich školách predkladaná takým spôsobom, aký si v skutočnosti zasluhuje, teda len ako teória. Predkladá sa žiakom ako jediná správna. Nepredkladá sa ako jeden viac »

Venezuela

Rusko a USA sa v Ríme nezhodli, ako riešiť situáciu vo Venezuele

19.03.2019 23:01

Postoj Ruska a Spojených štátov k situácii vo Venezuele sa líši aj po dnešnom rokovaní zástupcov oboch krajín v Ríme.

ISRAEL-PALESTINIANS/VIOLENCE

Hamas čelí v pásme Gazy najväčším demonštráciám za posledných 12 rokov

19.03.2019 21:52

Stovky Palestíčanov zaplavili v uplynulých dňoch ulice v pásme Gazy a protestovali proti zúfalým životným podmienkam a blokáde.

EU-TURKEY/

EÚ chce v júni začať rozhovory o členstve so Severným Macedónskom

19.03.2019 21:11

Stalo sa tak potom, čo Severné Macedónsko odstránilo najväčšiu prekážku pre vstup do EÚ - minulý mesiac zmenilo svoj oficiálny názov.

USA-BRAZIL/

USA zvažujú možnosť členstva Brazílie v NATO, povedal Trump

19.03.2019 20:23

Americký prezident Donald Trump to povedal v utorok počas stretnutia s brazílskym prezidentom Jairom Bolsonarom v Bielom dome.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 62044x
Priemerná čítanosť článkov: 2698x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy