Založ si blog

Mečiar bol najlepší, Pavol Rusko dokonalý

Mečiar k nám chodil. Mal som v Bratislave masérsky salón. Bol vtedy predsedom vlády. Chodili aj iní vysokí politici. Mečiar býval často zamyslený. Nepôsobil ako na obrazovkách, sebaisto a uvoľnene.  Masíroval som ho osobne, aj keď som mal svojich masérov. Málo hovoril …takmer nerozprával. Len sa často pýtal a uisťoval. „Môžem si ľahnúť sem?“. „Môžem dostať do sauny nejaké dobré víno“ a „môžem dostať ďalší uterák?“ U nás pil víno a džús. Asi bol vínový. Od jednej mojej známej, ktorú v Trenčíne navštevoval, som sa dozvedel, že pije tvrdý alkohol. U nás by nemohol, hrozili by mu zdravotné problémy pri saunovaní. Aj pri masáži. Podávali sme len ľahké vína. Niektorí žiadali vínový strik. Proti gustu žiaden dišputát. Mečiar bol poslušný a, ako by som to povedal, …odovzdaný. Necítil som z neho tu pevnosť, sebavedomie a istotu, ktorou bol všeobecne známy. Vraj mečiarizmus.

Do nášho salónu i do sauny chodil aj Pavol Rusko. Vypil hektolitre čerstvo odšťaveného pomarančového džúsu. Alkohol odmietal. Džús si riedil minerálkou. Čerstvo odšťavený, sa nedá piť. Pred salónom parkoval svoje luxusné volvo. Šoféroval ho s obľubou sám. Raz ma viezol niekam, išiel 160-tkou mimo diaľnice.  A neplatil, na rozdiel od Mečiara, ktorý bol vo finančných veciach rozšafný a takpovediac ľudový. Účet za masáž celého tela, bola (vtedy) nastavená na 300 Sk. Občerstvenie 100 korún (+/-). Mečiar dával celých 500 Sk. Potom sme prešli na fakturovanie. Takže tringelty od neho ustali. Celkom však nie.

Rusko neplatil nič. A chodil k nám dvakrát do týždňa na celotelovku. Po dobu pol roka, kým sme sa nerozkmotrili. Vždy k nám prišiel z nejakého fitnes centra. Najskôr požadoval zavrieť salón, iba pre seba a svojho bodygárda. To som odmietol. Tak chodil po otváracích hodinách. Nastavil si podľa toho aj návštevy fitka. Aj jeho strážcu sme vždy vymasírovali a vysaunovali. Neplatili ani korunu. Rusko nám sľuboval sériu nejakých reklám nášho salónu v TV Markíza. Nikdy záväzok voči nám, pán Rusko neplnil. Ani reklamou, ani peniazmi. Keď nám žiadnu reklamu v televízii nevyhotovil, požiadal som ho, aby zaplatil. Nazval ma podvodníkom a medializoval zlé skúsenosti s našimi službami.

Po rokoch, keď už bol, Pavol Rusko, vo vláde, som vážne ochorel. Napísal som mu vtedy do kancelárie ministerstva, ktoré viedol. Jeho účet za masérske služby činil 19 600 Sk (aj so starostlivosťou o bodygárda). Obratom mi poslal 20 000 korún.

Krása zo Sáby

15.05.2019

Krása zo Sáby [caption id="attachment_1536" align="aligncenter" width="630"] obrázok: pixabay.com[/caption]

Smrť v Benátkach

14.05.2019

Smrť v Benátkach [caption id="attachment_1530" align="aligncenter" width="630"] Smrť v Benátkach (img: https://filmtoro.sk/)[/caption]

Umučenie

10.05.2019

Umučenie [caption id="attachment_1527" align="aligncenter" width="630"] Umučenie[/caption]

izrael, palestína, protest,

Izraelská armáda reagovala náletmi na palestínsky raketový útok z Gazy

17.08.2019 13:39

Na izraelskej hranici demonštrovalo okolo 5 600 ľudí, niektorí hádzali výbušné zariadenia smerom k vojakom.

Peking, Čína, zápcha

Čína výrazne zmiernila dovoz zlata, nechce míňať doláre

17.08.2019 12:18

Čína od mája výrazne obmedzila dovoz zlata, uviedli zdroje z trhu, čo by mohlo naznačovať, že sa usiluje zmierniť odlev dolárov a podporiť národnú menu.

Jeffrey Epstein

Epstein spáchal samovraždu, ukázala pitva

17.08.2019 11:28

Cudzie zavinenie smrti finančníka Jeffreyho Epsteina úrady oficiálne vylúčili.

peniaze, dôchodok, peňaženka, euro

Priemerný zárobok v roku 2020 má byť 1148 eur, minimálny polovičný

17.08.2019 11:06

Ak by sa minimálna mzda od začiatku budúceho roka zvýšila na 580 eur, tvorila by 50,5 percenta z očakávanej priemernej mzdy na Slovensku v roku 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 83714x
Priemerná čítanosť článkov: 2392x

Autor blogu

Kategórie