Založ si blog

Mečiar bol najlepší, Pavol Rusko dokonalý

Mečiar k nám chodil. Mal som v Bratislave masérsky salón. Bol vtedy predsedom vlády. Chodili aj iní vysokí politici. Mečiar býval často zamyslený. Nepôsobil ako na obrazovkách, sebaisto a uvoľnene.  Masíroval som ho osobne, aj keď som mal svojich masérov. Málo hovoril …takmer nerozprával. Len sa často pýtal a uisťoval. „Môžem si ľahnúť sem?“. „Môžem dostať do sauny nejaké dobré víno“ a „môžem dostať ďalší uterák?“ U nás pil víno a džús. Asi bol vínový. Od jednej mojej známej, ktorú v Trenčíne navštevoval, som sa dozvedel, že pije tvrdý alkohol. U nás by nemohol, hrozili by mu zdravotné problémy pri saunovaní. Aj pri masáži. Podávali sme len ľahké vína. Niektorí žiadali vínový strik. Proti gustu žiaden dišputát. Mečiar bol poslušný a, ako by som to povedal, …odovzdaný. Necítil som z neho tu pevnosť, sebavedomie a istotu, ktorou bol všeobecne známy. Vraj mečiarizmus.

Do nášho salónu i do sauny chodil aj Pavol Rusko. Vypil hektolitre čerstvo odšťaveného pomarančového džúsu. Alkohol odmietal. Džús si riedil minerálkou. Čerstvo odšťavený, sa nedá piť. Pred salónom parkoval svoje luxusné volvo. Šoféroval ho s obľubou sám. Raz ma viezol niekam, išiel 160-tkou mimo diaľnice.  A neplatil, na rozdiel od Mečiara, ktorý bol vo finančných veciach rozšafný a takpovediac ľudový. Účet za masáž celého tela, bola (vtedy) nastavená na 300 Sk. Občerstvenie 100 korún (+/-). Mečiar dával celých 500 Sk. Potom sme prešli na fakturovanie. Takže tringelty od neho ustali. Celkom však nie.

Rusko neplatil nič. A chodil k nám dvakrát do týždňa na celotelovku. Po dobu pol roka, kým sme sa nerozkmotrili. Vždy k nám prišiel z nejakého fitnes centra. Najskôr požadoval zavrieť salón, iba pre seba a svojho bodygárda. To som odmietol. Tak chodil po otváracích hodinách. Nastavil si podľa toho aj návštevy fitka. Aj jeho strážcu sme vždy vymasírovali a vysaunovali. Neplatili ani korunu. Rusko nám sľuboval sériu nejakých reklám nášho salónu v TV Markíza. Nikdy záväzok voči nám, pán Rusko neplnil. Ani reklamou, ani peniazmi. Keď nám žiadnu reklamu v televízii nevyhotovil, požiadal som ho, aby zaplatil. Nazval ma podvodníkom a medializoval zlé skúsenosti s našimi službami.

Po rokoch, keď už bol, Pavol Rusko, vo vláde, som vážne ochorel. Napísal som mu vtedy do kancelárie ministerstva, ktoré viedol. Jeho účet za masérske služby činil 19 600 Sk (aj so starostlivosťou o bodygárda). Obratom mi poslal 20 000 korún.

Jehovovi svedkovia

19.03.2019

Len pred pár dňami mi jeden pán, ktorého som stretol vo zvestovateľskej službe povedal, že sme na Slovensko dokapali po nežnej revolúcii. Nie, nie je to tak. Zopár čísel nikoho predsa nezabije viac »

Chcem spievať vo Voice

15.03.2019

Spev a hudba ma sprevádza od mala. Myslím si, že spev je to najmenej ľudské, čo sa v spoločnosti vyskytuje. Dotýka sa nebies. Akoby sme sa zaradili medzi státisíce anjelov, nádherne spievajúcich viac »

Smútok a evolúcia

14.03.2019

A akú odpoveď poskytne evolúcia na naše spomienky, tie dávne, ale aj na tie spred pár dní? Ako vysvetľuje evolúcia, že ich máme? Aká slabosť tentokrát Evolúciu podnietila, aby "konala"? viac »

Venezuela

Rusko a USA sa v Ríme nezhodli, ako riešiť situáciu vo Venezuele

19.03.2019 23:01

Postoj Ruska a Spojených štátov k situácii vo Venezuele sa líši aj po dnešnom rokovaní zástupcov oboch krajín v Ríme.

ISRAEL-PALESTINIANS/VIOLENCE

Hamas čelí v pásme Gazy najväčším demonštráciám za posledných 12 rokov

19.03.2019 21:52

Stovky Palestíčanov zaplavili v uplynulých dňoch ulice v pásme Gazy a protestovali proti zúfalým životným podmienkam a blokáde.

EU-TURKEY/

EÚ chce v júni začať rozhovory o členstve so Severným Macedónskom

19.03.2019 21:11

Stalo sa tak potom, čo Severné Macedónsko odstránilo najväčšiu prekážku pre vstup do EÚ - minulý mesiac zmenilo svoj oficiálny názov.

USA-BRAZIL/

USA zvažujú možnosť členstva Brazílie v NATO, povedal Trump

19.03.2019 20:23

Americký prezident Donald Trump to povedal v utorok počas stretnutia s brazílskym prezidentom Jairom Bolsonarom v Bielom dome.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 62043x
Priemerná čítanosť článkov: 2698x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy