Založ si blog

Ďalších 10 mýtov a právd o Jehovových svedkoch

Prvých 10 mýtov a právd o Jehovových svedkoch.

11) Jehovovi svedkovia používajú nesprávnu, zmanipulovanú Bibliu. Preklad, ktorý si sami prispôsobili svojim náukám

Nie, nie je to pravda. Jehovovi svedkovia vo svete, najmä v USA, používali do päťdesiatych rokov 20. storočia, preklady Biblie iných cirkví. Najmä Štandardizovaný americký preklad alebo preklad kráľa Jakuba. Výrobu prekladu kráľa Jakuba dokonca Svedkovia financovali a tlačili a následne ho šírili medzi ľuďmi. Predávali ho za jeden jediný dolár. V zmysle, zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte, už literatúru dnes nepredávajú, poskytujú ju zdarma. Nepredávajú ju ani za symbolickú cenu.

Na Slovensku používali Jehovovi svedkovia na svoje kázanie, tiež iné preklady Biblie. Až do deväťdesiatych rokov, minulého storočia. Najčastejšie, evanjelický preklad prof. Roháčka. Obľúbené boli aj niektoré moderné, katolícke preklady zo Spolku svätého Vojtecha. Nie sú odkázaní iba na svoj vlastný preklad. Efektívne dokazujú biblické náuky, pokojne, aj z cudzích prekladov Biblie. Vlastný preklad majú, Jehovovi svedkovia, na Slovensku, od začiatku deväťdesiatych rokov, minulého storočia. Preklad JS sa menuje, Preklad nového sveta Svätých písiem.

Jednotlivé Biblie rôznych denominácii  sa v podstate neodlišujú. Rozdiely bývajú najmä v náukovom výklade textu (až na pár výnimiek).

12) Jehovovi svedkovia sú fanatici

Jehovovi svedkovia berú svoju osobnú vieru veľmi vážne. Myslia si, sú presvedčení, že našli naozajstnú pravdu o Bohu a jeho zámere s ľuďmi. O svojej viere radi rozprávajú druhým. Práve táto okolnosť nezištného, všeobecného zvestovania im vyslúžila na verejnosti nálepku „fanatici“.

13) Jehovovi svedkovia sú členovia rozprávkovo bohatej korporácie, Watchtower

Na konci roku 2018, bolo Svedkov Jehovu 8 579 909 (Na Slovensku 11 293 členov). Každý Svedok má potrebu svoju organizáciu pravidelne finančne podporiť. Ľudia alebo organizácie nie sú bohatí svojimi príjmami, ale spôsobom hospodárenia.

Jehovovi svedkovia, nikde na svete, nie sú napojení na štátny rozpočet. Niektoré iné cirkvi bývajú napojené. Nielen na štátny rozpočet, ale aj na rozpočty dedín, ale aj malých a veľkých miest. Celkový počet obcí na Slovensku je 2927. Iba základné financovanie katolíckej cirkvi štátom, predstavuje 22 miliónov euro. Z rozpočtov obci putujú na RKC ďalšie milióny. Milodary predstavujú ďalšie finančné prostriedky.

Svedkovia Jehovu na Slovensku sú štátom oslobodení od niektorých poplatkov, ktoré sú spojené s dovoznými nákladmi náboženskej literatúry. A to len preto, že na takúto úľavu vznikol automatický nárok. O takúto úľavu nežiadali. Hodne im záleží na svojej nezávislosti.

Všetky príjmy, Watchtower, sú tvorené darmi zvestovateľov a členov cirkvi. Biblická literatúra, ktorá je podarovaná ľuďom, ktorých Svedkovia oslovujú, je financovaná samotnými Svedkami. To oni a len oni, sú za “bohatstvom” tejto váženej korporácie (Watchtower). Takže žiadne pokútne fondy, tajomní sponzori, mafiánske príjmy. Ale iba obyčajní členovia tejto spoločnosti.

14) Krv odmietnu, ale globulíny a imunoglobulíny z krvi, pokojne príjmu

Precedens takéhoto „správania“ vidia Jehovovi svedkovia v tele plodu a v tele matky. Frakcie sérových proteínov volne prechádzajú z tela matky do tela plodu. A opačne. Globulíny sa voľne pohybujú dvomi telesnými systémami, inak prísne oddelených telesných entít. Preto JS nevidia problém, ak príjmu v rámci lekárskych odporúčaní globulíny z krvi iných ľudí.

15) Jehovovi svedkovia majú zakázané zabávať sa

Nie, nie je to tak. Svedkovia sa radi zabávajú. Len si zábavu trochu lepšie vyberajú. Radi chodia do kina. Najradšej v malých skupinkách. Navštevujú reštaurácie, kluby. Ak si vyberajú film v kine, zvolia si film bez násilia, bez samo-účelovej nahoty. Volia si filmy, ktoré odkazujú na nejaký mravný princíp.

Bohužiaľ na rockovom koncerte v Bataclane vo Francúzsku, kde bol v roku 2015, spáchaný vážny teroristický útok, boli zabití aj Jehovovi svedkovia.

16) A neslávia Vianoce ani narodeniny …chúdence deti

Aj ateisti, ba aj inoverci vedia, že Vianoce nie sú oslavou narodenia Krista, ako to predkladajú niektoré cirkvi. Veľmi dobre vedia, že ide o sviatok pohanského pôvodu.

Narodeniny sú v Biblii spomenuté dva krát. Oba prípady narodenín končia krvavo. Narodeniny egyptského faraóna a narodeniny Herodesa Antipasa (1. Mojžišova 40. kap. 20–22 verš; Marek 6. kap. 21–29 verš)

Obe udalosti sú vykreslené v zlom svetle — zvlášť tá druhá, pri ktorej bol sťatý Ján Krstiteľ.

V židovskej kultúre, či Mojžišovom zákone nie je príkaz sláviť narodeniny. Židia si pripomínali deň smrti. Sláviť pamiatku Kristovej smrti potvrdil aj Ježiš. Prikázal, aby sme si pripomínali jeho skon. Jehovovi svedkovia si obetnú smrť Krista pripomínajú, každoročne. 1. list Korinťanom 11. kap. 24. verš

17) Slovo transfúzia nie je v Biblii použité, tak ako môžete transfúziu odmietať?

To je pravda. Slovo transfúzia v Biblii nie je prítomné. Je tu však použité slovo krv. A to niekoľko desiatok krát. Jeden záznam o tom, ako narábať s krvou je uvedený v Skutkoch apoštolov 15. kap. 19-20 verši) .

18) Deti Jehovových svedkov sú týrané nezmyselnými zásadami a absenciou rešpektu

Áno, Jehovovi svedkovia vychovávajú deti podľa biblických zásad. Psychológovia vedia, že deti, ktoré majú volný režim, kedy si môžu robiť čo chcú, sú často neisté, neveria si a bývajú skľúčené. Mnohé takto volne vychovávané deti prepadajú depresiám a pocitom, že nie sú ľúbené. Že rodičom na nich nezáleží.

Naopak deti, ktoré majú určený pevnejší, predvídavejší režim sa cítia isto, spokojne a bezstarostne. A veria si.

19) Mladí svedkovia nemôžu čítať nič, len Bibliu

To nie je pravda. Biblia je, samozrejme, odporúčaná. A deti čítajú literatúru, v rámci ktorej sa pripravujú do školy. Nik však nebude dievčaťu zazlievať, ak si otvorí nejakú slušnú, romantickú knižku. Alebo ak sa chlapec ponorí do knižky o dinosauroch, či o vlakoch. Niektoré deti, či dospelí, možno budú mať potrebu preštudovať si nejakú knihu, ktorá pojednáva, napríklad o evolúcii. V rámci prípravy na zvestovanie evolucionistom.

Zodpovední v zbore, neodporúčajú ani nezakazujú, čo zvestovateľ, čítať má a čo nie.

20) Jehovovi svedkovia nenávidia súčasný ľudský politicko-ekonomický systém a už sa tešia až bude v Armagedone úplne zničený. To je extrémizmus! 

Niektoré vlády tomu uverili. Napríklad v Rusku. Tam sú Jehovovi svedkovia, pre extrémizmus zakázaní. Mnohí ľudia, po celom svete, však svedkov vnímajú ako milých, priateľských, mierumilovných a čestných ľudí.

 

Prvých 10 mýtov a právd o Jehovových svedkoch. 

Jehovovi svedkovia

19.03.2019

Len pred pár dňami mi jeden pán, ktorého som stretol vo zvestovateľskej službe povedal, že sme na Slovensko dokapali po nežnej revolúcii. Nie, nie je to tak. Zopár čísel nikoho predsa nezabije viac »

Chcem spievať vo Voice

15.03.2019

Spev a hudba ma sprevádza od mala. Myslím si, že spev je to najmenej ľudské, čo sa v spoločnosti vyskytuje. Dotýka sa nebies. Akoby sme sa zaradili medzi státisíce anjelov, nádherne spievajúcich viac »

Smútok a evolúcia

14.03.2019

A akú odpoveď poskytne evolúcia na naše spomienky, tie dávne, ale aj na tie spred pár dní? Ako vysvetľuje evolúcia, že ich máme? Aká slabosť tentokrát Evolúciu podnietila, aby "konala"? viac »

Venezuela

Rusko a USA sa v Ríme nezhodli, ako riešiť situáciu vo Venezuele

19.03.2019 23:01

Postoj Ruska a Spojených štátov k situácii vo Venezuele sa líši aj po dnešnom rokovaní zástupcov oboch krajín v Ríme.

ISRAEL-PALESTINIANS/VIOLENCE

Hamas čelí v pásme Gazy najväčším demonštráciám za posledných 12 rokov

19.03.2019 21:52

Stovky Palestíčanov zaplavili v uplynulých dňoch ulice v pásme Gazy a protestovali proti zúfalým životným podmienkam a blokáde.

EU-TURKEY/

EÚ chce v júni začať rozhovory o členstve so Severným Macedónskom

19.03.2019 21:11

Stalo sa tak potom, čo Severné Macedónsko odstránilo najväčšiu prekážku pre vstup do EÚ - minulý mesiac zmenilo svoj oficiálny názov.

USA-BRAZIL/

USA zvažujú možnosť členstva Brazílie v NATO, povedal Trump

19.03.2019 20:23

Americký prezident Donald Trump to povedal v utorok počas stretnutia s brazílskym prezidentom Jairom Bolsonarom v Bielom dome.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 62043x
Priemerná čítanosť článkov: 2698x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy