Založ si blog

Ďalších 10 mýtov a právd o Jehovových svedkoch

Prvých 10 mýtov a právd o Jehovových svedkoch.

11) Jehovovi svedkovia používajú nesprávnu, zmanipulovanú Bibliu. Preklad, ktorý si sami prispôsobili svojim náukám

Nie, nie je to pravda. Jehovovi svedkovia vo svete, najmä v USA, používali do päťdesiatych rokov 20. storočia, preklady Biblie iných cirkví. Najmä Štandardizovaný americký preklad alebo preklad kráľa Jakuba. Výrobu prekladu kráľa Jakuba dokonca Svedkovia financovali a tlačili a následne ho šírili medzi ľuďmi. Predávali ho za jeden jediný dolár. V zmysle, zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte, už literatúru dnes nepredávajú, poskytujú ju zdarma. Nepredávajú ju ani za symbolickú cenu.

Na Slovensku používali Jehovovi svedkovia na svoje kázanie, tiež iné preklady Biblie. Až do deväťdesiatych rokov, minulého storočia. Najčastejšie, evanjelický preklad prof. Roháčka. Obľúbené boli aj niektoré moderné, katolícke preklady zo Spolku svätého Vojtecha. Nie sú odkázaní iba na svoj vlastný preklad. Efektívne dokazujú biblické náuky, pokojne, aj z cudzích prekladov Biblie. Vlastný preklad majú, Jehovovi svedkovia, na Slovensku, od začiatku deväťdesiatych rokov, minulého storočia. Preklad JS sa menuje, Preklad nového sveta Svätých písiem.

Jednotlivé Biblie rôznych denominácii  sa v podstate neodlišujú. Rozdiely bývajú najmä v náukovom výklade textu (až na pár výnimiek).

12) Jehovovi svedkovia sú fanatici

Jehovovi svedkovia berú svoju osobnú vieru veľmi vážne. Myslia si, sú presvedčení, že našli naozajstnú pravdu o Bohu a jeho zámere s ľuďmi. O svojej viere radi rozprávajú druhým. Práve táto okolnosť nezištného, všeobecného zvestovania im vyslúžila na verejnosti nálepku „fanatici“.

13) Jehovovi svedkovia sú členovia rozprávkovo bohatej korporácie, Watchtower

Na konci roku 2018, bolo Svedkov Jehovu 8 579 909 (Na Slovensku 11 293 členov). Každý Svedok má potrebu svoju organizáciu pravidelne finančne podporiť. Ľudia alebo organizácie nie sú bohatí svojimi príjmami, ale spôsobom hospodárenia.

Jehovovi svedkovia, nikde na svete, nie sú napojení na štátny rozpočet. Niektoré iné cirkvi bývajú napojené. Nielen na štátny rozpočet, ale aj na rozpočty dedín, ale aj malých a veľkých miest. Celkový počet obcí na Slovensku je 2927. Iba základné financovanie katolíckej cirkvi štátom, predstavuje 22 miliónov euro. Z rozpočtov obci putujú na RKC ďalšie milióny. Milodary predstavujú ďalšie finančné prostriedky.

Svedkovia Jehovu na Slovensku sú štátom oslobodení od niektorých poplatkov, ktoré sú spojené s dovoznými nákladmi náboženskej literatúry. A to len preto, že na takúto úľavu vznikol automatický nárok. O takúto úľavu nežiadali. Hodne im záleží na svojej nezávislosti.

Všetky príjmy, Watchtower, sú tvorené darmi zvestovateľov a členov cirkvi. Biblická literatúra, ktorá je podarovaná ľuďom, ktorých Svedkovia oslovujú, je financovaná samotnými Svedkami. To oni a len oni, sú za “bohatstvom” tejto váženej korporácie (Watchtower). Takže žiadne pokútne fondy, tajomní sponzori, mafiánske príjmy. Ale iba obyčajní členovia tejto spoločnosti.

14) Krv odmietnu, ale globulíny a imunoglobulíny z krvi, pokojne príjmu

Precedens takéhoto „správania“ vidia Jehovovi svedkovia v tele plodu a v tele matky. Frakcie sérových proteínov volne prechádzajú z tela matky do tela plodu. A opačne. Globulíny sa voľne pohybujú dvomi telesnými systémami, inak prísne oddelených telesných entít. Preto JS nevidia problém, ak príjmu v rámci lekárskych odporúčaní globulíny z krvi iných ľudí.

15) Jehovovi svedkovia majú zakázané zabávať sa

Nie, nie je to tak. Svedkovia sa radi zabávajú. Len si zábavu trochu lepšie vyberajú. Radi chodia do kina. Najradšej v malých skupinkách. Navštevujú reštaurácie, kluby. Ak si vyberajú film v kine, zvolia si film bez násilia, bez samo-účelovej nahoty. Volia si filmy, ktoré odkazujú na nejaký mravný princíp.

Bohužiaľ na rockovom koncerte v Bataclane vo Francúzsku, kde bol v roku 2015, spáchaný vážny teroristický útok, boli zabití aj Jehovovi svedkovia.

16) A neslávia Vianoce ani narodeniny …chúdence deti

Aj ateisti, ba aj inoverci vedia, že Vianoce nie sú oslavou narodenia Krista, ako to predkladajú niektoré cirkvi. Veľmi dobre vedia, že ide o sviatok pohanského pôvodu.

Narodeniny sú v Biblii spomenuté dva krát. Oba prípady narodenín končia krvavo. Narodeniny egyptského faraóna a narodeniny Herodesa Antipasa (1. Mojžišova 40. kap. 20–22 verš; Marek 6. kap. 21–29 verš)

Obe udalosti sú vykreslené v zlom svetle — zvlášť tá druhá, pri ktorej bol sťatý Ján Krstiteľ.

V židovskej kultúre, či Mojžišovom zákone nie je príkaz sláviť narodeniny. Židia si pripomínali deň smrti. Sláviť pamiatku Kristovej smrti potvrdil aj Ježiš. Prikázal, aby sme si pripomínali jeho skon. Jehovovi svedkovia si obetnú smrť Krista pripomínajú, každoročne. 1. list Korinťanom 11. kap. 24. verš

17) Slovo transfúzia nie je v Biblii použité, tak ako môžete transfúziu odmietať?

To je pravda. Slovo transfúzia v Biblii nie je prítomné. Je tu však použité slovo krv. A to niekoľko desiatok krát. Jeden záznam o tom, ako narábať s krvou je uvedený v Skutkoch apoštolov 15. kap. 19-20 verši) .

18) Deti Jehovových svedkov sú týrané nezmyselnými zásadami a absenciou rešpektu

Áno, Jehovovi svedkovia vychovávajú deti podľa biblických zásad. Psychológovia vedia, že deti, ktoré majú volný režim, kedy si môžu robiť čo chcú, sú často neisté, neveria si a bývajú skľúčené. Mnohé takto volne vychovávané deti prepadajú depresiám a pocitom, že nie sú ľúbené. Že rodičom na nich nezáleží.

Naopak deti, ktoré majú určený pevnejší, predvídavejší režim sa cítia isto, spokojne a bezstarostne. A veria si.

19) Mladí svedkovia nemôžu čítať nič, len Bibliu

To nie je pravda. Biblia je, samozrejme, odporúčaná. A deti čítajú literatúru, v rámci ktorej sa pripravujú do školy. Nik však nebude dievčaťu zazlievať, ak si otvorí nejakú slušnú, romantickú knižku. Alebo ak sa chlapec ponorí do knižky o dinosauroch, či o vlakoch. Niektoré deti, či dospelí, možno budú mať potrebu preštudovať si nejakú knihu, ktorá pojednáva, napríklad o evolúcii. V rámci prípravy na zvestovanie evolucionistom.

Zodpovední v zbore, neodporúčajú ani nezakazujú, čo zvestovateľ, čítať má a čo nie.

20) Jehovovi svedkovia nenávidia súčasný ľudský politicko-ekonomický systém a už sa tešia až bude v Armagedone úplne zničený. To je extrémizmus! 

Niektoré vlády tomu uverili. Napríklad v Rusku. Tam sú Jehovovi svedkovia, pre extrémizmus zakázaní. Mnohí ľudia, po celom svete, však svedkov vnímajú ako milých, priateľských, mierumilovných a čestných ľudí.

 

Prvých 10 mýtov a právd o Jehovových svedkoch. 

Krása zo Sáby

15.05.2019

Krása zo Sáby [caption id="attachment_1536" align="aligncenter" width="630"] obrázok: pixabay.com[/caption]

Smrť v Benátkach

14.05.2019

Smrť v Benátkach [caption id="attachment_1530" align="aligncenter" width="630"] Smrť v Benátkach (img: https://filmtoro.sk/)[/caption]

Umučenie

10.05.2019

Umučenie [caption id="attachment_1527" align="aligncenter" width="630"] Umučenie[/caption]

izrael, palestína, protest,

Izraelská armáda reagovala náletmi na palestínsky raketový útok z Gazy

17.08.2019 13:39

Na izraelskej hranici demonštrovalo okolo 5 600 ľudí, niektorí hádzali výbušné zariadenia smerom k vojakom.

Peking, Čína, zápcha

Čína výrazne zmiernila dovoz zlata, nechce míňať doláre

17.08.2019 12:18

Čína od mája výrazne obmedzila dovoz zlata, uviedli zdroje z trhu, čo by mohlo naznačovať, že sa usiluje zmierniť odlev dolárov a podporiť národnú menu.

Jeffrey Epstein

Epstein spáchal samovraždu, ukázala pitva

17.08.2019 11:28

Cudzie zavinenie smrti finančníka Jeffreyho Epsteina úrady oficiálne vylúčili.

peniaze, dôchodok, peňaženka, euro

Priemerný zárobok v roku 2020 má byť 1148 eur, minimálny polovičný

17.08.2019 11:06

Ak by sa minimálna mzda od začiatku budúceho roka zvýšila na 580 eur, tvorila by 50,5 percenta z očakávanej priemernej mzdy na Slovensku v roku 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 83718x
Priemerná čítanosť článkov: 2392x

Autor blogu

Kategórie